W dniu 14 grudnia 2017 roku studenci II stopnia kierunku Zarządzanie, specjalność zarządzanie w logistyce wraz z opiekunem mgr inż. Bogusławą Stańczewską oraz przedstawiciele Koła Naukowego Logistyków wraz z opiekunem dr. inż. Adamem Marcysiakiem udali się do firmy Mostostal w Siedlcach.

Zakład ten wchodzi w skład grupy kapitałowej Polimex-Mostostal S.A. Obecny kształt Spółki ukształtował się w 2016 roku w wyniku przeniesienia siedleckiego zakładu do oddzielnej spółki.

Mostostal Siedlce należy do europejskiej czołówki producentów konstrukcji stalowych. Specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych i krat pomostowych oraz w zabezpieczeniach antykorozyjnych konstrukcji stalowych, w tym zwłaszcza metodą cynkowania ogniowego.

Spółka działa również bardzo aktywnie w obszarze sprzedaży palet do transportu i magazynowania butli gazowych, palet do materiałów budowlanych, różnego rodzaju pojemników, stojaków, ram i innych drobnych konstrukcji.

Wizyta w przedsiębiorstwie Mostostal Siedlce pozwoliła studentom poznać dział logistyki i zaopatrzenia. Szczegółowo omówiono pracę działu logistyki zaopatrzenia czyli zakupów, jak i produkcji. Oprowadzono studentów po całym zakładzie. Studenci interesowali się sposobem konstruowania zamówień, realizacji dostaw, rozwiązywaniem problemów związanych z terminowością oraz regularnością dostaw produktów potrzebnych do realizacji kontraktów.

Adrianna Lipka