W piątek, 18 stycznia 2019 roku studenci III roku Logistyki wzięli udział w seminarium terenowym mającym miejsce w Stacji Techniczno-Postojowej Metra Warszawskiego. Zajęcia odbyły się w ramach przedmiotu Warsztaty Logistyczne prowadzonego przez mgr Olę Bareja-Wawryszuk.

Studenci mieli możliwość poznania rozwiązań infrastrukturalnych oraz organizacyjnych Metra Warszawskiego. Pracownicy Centralnej Dyspozytorni zapoznali studentów z systemami bezpieczeństwa obowiązującymi w Metrze Warszawskim, systemem zarządzania i utrzymania ruchu, a także z obowiązkami pracy na stanowisku dyspozytora. Ponadto, studenci oprowadzeni zostali po elektrowozowni, gdzie naprawiany i czyszczony jest tabor. Każdy z uczestników seminarium miał możliwość zajęcia miejsca maszynisty w kilku rodzajach pociągów metra. Miłym zaskoczeniem okazał się fakt, iż wielu spośród pracowników Metra Warszawskiego jest mieszkańcami Siedlec, a także absolwentami Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. W związku z rozwojem Metra Warszawskiego studentów zachęcano do rekrutacji na staże i praktyki zawodowe w Metrze Warszawskim a także do śledzenia ofert pracy dostępnych pod adresem:  https://www.metro.waw.pl/praca-i-praktyki-w-metrze Seminarium  było doskonałą okazją do pogłębienia praktycznej wiedzy studentów.